Георги РУСИНОВ
Бургас има реални шансове отново да приеме мачове от Волейболната лига на нациите през 2027 година. Такова мнение изрази председателят на Спортната комисия към Общински съвет – Бургас и волейболна легенда Иван Станев.
„Бургас вече е приемал турнира, и се справихме повече от отлично. Най-важното е, че вече имаме натрупан опит и знаем как да организираме подобно събитие още по-добре“, коментира Станев.
Той обясни, че предвидената сума за кандидатурата е по-висока от тази през 2025 година, но това са изискванията на Световната федерация по волейбол. Предстои средствата да бъдат одобрени от Общинския съвет, а окончателното решение за домакинството ще бъде взето от Световната федерация.
„Вярвам, че колегите ще подкрепят докладната записка и ще се радвам през 2027 година Бургас отново да бъде сред световните волейболни столици“, заяви още Станев.
Според него ползите от подобно домакинство не се измерват единствено със спортния престиж.
„Икономическата обосновка е повече от ясна. Анализите показват, че инвестицията се връща десетократно в местната икономика. Освен това остават ползите за туризма, имиджа на града и възможността бургазлии отново да гледат на живо най-добрите волейболисти в света“, каза Иван Станев и добави:
„Няма как да скрия, че за мен ще бъде истинско удоволствие отново да виждам елита на световния волейбол в Бургас. Дай Боже отново да посрещнем националния отбор пред наша публика“.

