Медицинският хеликоптер транспортира към Пловдив 49-годишната жена, тежко пострадала при катастрофата на автомагистрала „Тракия” в сряда.
Тежка катастрофа с трима загинали затвори АМ „Тракия“ в посока София
Трагедията на АМ „Тракия“: Загиналите деца са футболисти от школата на „Славия“
След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката беше стабилизирана. Екип от реаниматори и специалисти от въздушната линейка по-рано преценяваха дали жизненоважните ѝ показатели позволяват тя да бъде преместена в Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив. Клиниката разполага с необходимото оборудване за продължаване на лечението ѝ.
Какво е състоянието на ранените от катастрофата на АМ"Тракия"
Тираджията от катастрофата с три жертви на АМ „Тракия“ - системен нарушител на закона
По-рано директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов обясни, че транспортирането ще се осъществи само при условие, че състоянието на жената го позволява. След обстоен преглед преди полета медиците са дали зелена светлина за преместването.
Източник: НОВА

