В най-голямото училище в Община Несебър – СУ „Любен Каравелов“, директорът Ева Зивилдиева връчи дипломите на зрелостниците. В своето обръщение към младите хора тя им пожела да са здрави, дръзновени, упорити и целеустремени, за да постигнат успешна реализация, прославяйки името на Несебър, където и да отидат.
Тази година отличниците сред зрелостниците са 16 ученици. От тях две млади дами са с пълни шестици - Мая Минкова и Пламена Чимбулева, а с 5.99 завършва Иван Пудев. Освен дипломи, учениците получиха и почетни грамоти за постигнатите високи резултати в гимназиалния етап на обучение.
При ДЗИ по БЕЛ четирима ученици са с отлични оценки, като пълна шестица има Мая Минкова. Тя има пълна шестица и на защита на дипломен проект. От матурата по избор по профилиращ предмет 12 зрелостници са с отлични оценки.
Общо 71 са зрелостниците, които завършват СУ „Любен Каравелов“ тази година. Повечето от тях предпочитат да продължат образованието си в български висши учебни заведения.

