Понеделник, 22 Юни 2026
    
Бургас

Община Бургас пуска на търг емблематичната „Гъбка“ в Морската градина

  22.06.2026 13:27  
Община Бургас пуска на търг емблематичната „Гъбка“ в Морската градина

Община Бургас предлага емблематичния павилион „Гъбка“, разположен на входа на Морската градина, да бъде отдаден под наем чрез публичен търг с тайно наддаване за срок от пет години. Това става ясно от докладна записка, внесена от кмета Димитър Николов до Общинския съвет.

Става въпрос за общински временен преместваем обект с площ 6 квадратни метра, който в момента се стопанисва от ОП „Туризъм“ - Бургас. Павилионът е разположен на позиция в Приморски парк и е предназначен за кафе, закуски, сладолед и царевица.

От общината посочват, че причината за предложението е необходимостта предприятието да съсредоточи ресурсите си върху останалите обекти, които управлява, както и фактът, че „Гъбката“ реално функционира предимно през летния сезон - от май до октомври.

В мотивите се подчертава още, че отдаването под наем ще осигури по-добро стопанисване на обекта, включително целогодишна поддръжка, застраховане, охрана със СОТ и по-добро управление на общинската собственост.

Според изчисленията в докладната, началната месечна наемна цена за участие в търга ще бъде 141,79 евро/277,32 лева без ДДС.

Предстои предложението да бъде разгледано от Общински съвет - Бургас